Zdravje v vrtcu

Projekt  je podprt s strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje in je usmerjen v vse ciljne skupine v vrtcu (otroci, starši, delavci). Z vsebinami želimo spodbuditi, da bi se vsakodnevno odločali za zdrav način življenja na vseh področjih, ki vplivajo na kvaliteto zdravja.  Sem sodi spodbujanje gibanja in uživanja zdrave hrane, razvijanje zdravih medsebojnih odnosov, preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni, odvajanje zdravju škodljivih razvad, preprečevanje izgorevanja na delovnem mestu, preventivni ukrepi za zdravje zob, vzgoja za zdravje. Letošnja glavna tema ima naslov BESEDE IMAJO MOČ.

Cilji projekta so:

• ozaveščanje dejavnikov tveganja,
  • razvijanje pozitivnih navad,  ki vplivajo na zdravje,
  • promocija zdravega načina življenja.

Sodelujejo vse skupine otrok.

Koordinatorica: Mojca Laznik

Potrdila in uporabne vsebine

Izdelki v okviru projekta

NAGLAVNE UŠI: kako jih preprečimo in odpravimo

vir:http://www.ivz.si

Včasih je bila ušivost spremljevalka revščine in slabih higienskih navad, danes pa se pojavlja brez pravila, tudi v državah z najvišjim standardom. Najpogostejše so naglavne (sive) uši, ki ne prenašajo bolezni, vendar s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje. Objavljamo gradiva, ki naj bodo v pomoč pri preprečevanju uši in pri ravnanju v primeru, da se uši pojavijo.

Gradiva za starše, ki imajo pri preprečavnju in odpravljanju ušivosti ključno vlogo: