UDELEŽENEC: Ksenija Kumar

SENČENJE NA DELOVNEM MESTU:

Italy, Gela  Istituto Comprensivo Statale "S. Quasimodo"

ČAS: od 10.oktobra do 14.oktobra 2022

CILJI:

• Otrok se sprostitev in umiritev ob telesnem stiku
  • slediti zaporedju zgodbe
  • spoznavanje jakosti dotika, navajanje na rahel dotik, samokontrolo

Z otroci smo se pogovarjali, kaj , ko bi naredili čisto pravo pico.Nad idejo so bili vsi zelo navdušeni. Določili smo dan in začeli uresničevati idejo. Otroci so od doma prinesli predpasnike, s Klavdijo pa sva poskrbeli za vse ostalo.

• Otroci so naju opazovali pri pripravi testa. Skupaj smo poimenovali sestavine, ki jih potrebujemoin razložili namen kvasa. Kdor je želel, je lahko kvas tudi  poskusil.
  • Ko je testo že dovolj vzhajalo, je vsak otrok dobil kos testa in oblikoval krog
  • Oblikovan kos smo najprej premazali s paradižnikovo mezgo
  • Dodali ščep origana
  • Obložili s šunko
  • Potresli z naribanim sirom

Pice smo položili v pekače , ki smo jih predhodno obložili s peki papirjem. Na papir sva napisali ime otroka in tako označili pice. Tako so bile pice pripravljene za v pečico, le še odpeljati jih je bilo treba v kuhinjo.

Kmalu je zadišalo po slastnih picah in ker je bil čas kosila, smo si zaželeli le še »Dober tek « Njamiiii, res so bile okusne in zagotovo jih še kdaj spečemo.