Spoštovani starši,

V  povezavi s COVID – 19, je nastalo kar nekaj nejasnosti kako ukrepati, predvsem, ker se pojavlja kar nekaj prehladnih obolenj in smrkavih noskov.
Prav je, da smo pozorni in odgovorni. Še vedno pa veljajo vsa priporočila NIJZ, kdaj otrok ne sodi v vrtec.

Otroka ne pripeljite v vrtce, če:

• Je imel v zadnjih 48 urah povišano telesno temperaturo, je neobičajno utrujen ali težko diha.
  • Je v zadnjih 48 urah bruhal več kot 2 krat.
  • Ima drisko oziroma je v zadnjih 48 urah odvajal tekoče blato 2 ali večkrat dnevno.
  • Ima v ustih razjede in se slini.
  • Ima izpuščaj z ali brez vročine (razen v primeru neinfekcijskih izpuščajev, kot so  piki insektov, alergijski izpuščaji...)
  • Ima gnojen izcedek iz nosu, kiha in močno kašlja, ima gnojne oči.
  • Ga boli žrelo in ima otekle bezgavke
  • Ima uši ali garje– otrok sme ponovno v vrtec takoj, ko je uspešno opravljeno razuševanje ali uspešno izveden postopek zdravljenja garij. Pojav uši pri otroku je potrebno čim prej sporočiti vzgojitelju, da vrtec izvede ustrezne ukrepe za preprečevanje širjenja ušivosti, straši pa ste dolžni z otrokove glave odstraniti vse uši in gnide.

Če starši v vrtec pripeljete bolnega otroka, lahko osebje vrtca zavrne njegov sprejem.

Ob prebolevanju katerekoli okužbe otrok ne sodi v vrtec, ampak ima pravico, da ga starši negujejo doma in se v vrtec vrne popolnoma zdrav. Otrok tako hitreje in lažje preboli bolezen, je bolj odporen, preprečeno pa je tudi širjenje bolezni na druge otroke. Starši ste zato dolžni, da v vrtec pripeljete zdravega otroka kar je dobro zaradi njegove varnosti, kakor tudi varnosti celotnega kolektiva.

Ne spreglejte navodil in priporočil na temo zdravja v vrtcu: